x
TÜM ÜRÜNLERDE EN İYi FİYAT GARANTİSİ !
TÜM ÜRÜNLERDE EN İYi FİYAT GARANTİSİ !
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Sehpa

Yükleniyor...

Ev Dekorunuzu Şık ve Göz Alıcı Sehpalar ile Tamamlayın

Sehpalar, herhangi bir oturma alanının temel parçasıdır. Sadece içecekler ve kahve fincanlarınız için değil; depolama birimleri, teşhir alanları, lezzetli atıştırmalıklar ve en sevdiğiniz dergiler için de kullanışlı mobilyalardır. Sehpalar, tekli sehpa modelleri gibi her türlü ebat, yükseklik ve malzeme seçenekleri ile satışa sunulur. Bu sayede odanızın tarzını tamamlayan bir sehpayı zorlanmadan bulabilirsiniz. Stil açısından odadaki diğer ‌öğelerin tasarımını ve şeklini takip ederek bir ürün seçebilirsiniz. Renkli sehpa modelleri ile favori renginizi odanıza taşıyabilirsiniz. Sehpanızın mobilyalarınızla birebir aynı dokuya ya da renge sahip olması gerekmez. Bir sehpa satın almadan önce, onu nasıl kullanacağınız hakkında düşünmelisiniz. Örneğin, ayaklarınızı da koymak isteyeceği sıradan bir alan için bir cam sehpa uygun olmayabilir. Çoğu sehpa bir tabanda desteklenen düz bir yüzeye sahip olsa da, ek özellikler sunan birçok tasarım bulabilirsiniz. Odanızı nasıl dekore ettiğinize bağlı olarak klasik ya da modern çizgilere sahip bir sehpa isteyebilirsiniz. Bir sehpa için alışveriş yaptığınızda, akla gelen ilk malzeme genellikle ahşaptır. Bununla birlikte kendinizi ahşapla sınırlamanız gerekmez. Hangi malzemenin en iyi görüneceğini belirlemek için odanıza ve diğer mobilyalara bir göz atabilirsiniz. Şeffaf ‌akrilik ve cam, küçük bir odanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilir. Metalin parıltılı yüzeyi de aynı görünümü sağlamaya yardımcı olabilir. Cam, ‌‌akrilik ve metal salon sehpası çeşitleri, modern bir odada iyi görünür. Maun veya ceviz gibi renkli sehpa çeşitleri, mermer ve metal gibi malzemelerle klasik bir odada iyi görünebilir. Öte yandan, küçük çocuklarınız olduğunda sehpa masa malzemenin dayanıklılığını ve güvenliğini göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Cam sehpalar, sadece kırılganlık nedeniyle değil, parmak izleri ve çizikler nedeniyle genellikle çok sık kullanılan oturma odaları için uygun değildir. Çerçevesiz cam tablalar, özellikle küçük çocuklar için tehlike oluşturabilir. Hassas yüzeyler, yoğun kullanım alanı nedeniyle çizilmeye de neden olabilir.
Sehpalar genellikle odanın merkez objesidir. Ancak, aynı terimin genellikle bir kanepe, halı veya başka bir mobilya parçası için de kullanıldığını fark edebilirsiniz. Sehpanızın odak noktası olmasına karar verdiyseniz, stil, boyut, malzeme, yüzey ve renk özelliklerinden iki veya daha fazlasını birleştirerek, sehpanın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sehpalar birçok farklı şekilde mevcuttur. Örneğin, dikdörtgen veya oval bir sehpa, küçük odalar için en iyi seçimdir. Kare veya yuvarlak sehpa modelleri büyük bölümler veya büyük oturma alanları için idealdir. Dikdörtgen çok amaçlı sehpa geleneksel olarak en popüler olanıdır, ancak tek seçenek değildir. Sehpalar yuvarlak, oval, kare hatta altıgen bile olabilir. Alanınız için doğru şekil, odanızın büyüklüğü, mobilyalarınızın tasarımı ve yaşam tarzınız gibi birçok faktöre bağlı olacaktır. Örneğin, küçük çocuklarınız varsa, keskin köşeleri sahip, alçak bir sehpadan kaçınmak isteyebilirsiniz. Şekli düşünürken, odadaki diğer objeleri de dikkate almak ‌isteyebilirsiniz. Geometrik açıdan çeşitlilik yaratarak, şık ve çarpıcı bir kontrast oluşturabilirsiniz. Yuvarlak sehpa modellerinin etrafında gezinmek kolaydır. Özellikle L şekilli koltuklar ve kanepelerle güzel uyum sağlar. Herkesin etrafında toplanmasına ve oturma alanında rahatça dolaşmaya izin verir. Alan darsa, keskin kenarlar olmadan rahat bir şekilde hareket edebilmek için yuvarlak bir C sehpa seçmek daha iyi bir seçim olabilir.. Dikdörtgen orta sehpa modelleri büyük odalar için en iyi seçimdir. Akıllı sehpalar, geniş ve büyük salonlarda en iyi şekilde kullanılabilir. Yiyecek ve içecekler için sağladığı geniş yüzey alanı ile alanınız evinizin merkezi toplanma noktası olabilir. Kare sehpalar, çok aralıklı görünebilen farklı oturma alanlarını birleştirmek için idealdir. Aynı zamanda köşe sehpa çeşitlerinde en çok kullanılan şekildir. Odanız küçükse, küçük oda algısını artırabileceğinden kare modellerden kaçınmanız gerekebilir. Yan yana yerleştirilen iki küçük kare sehpa, daha büyük bir sehpaya kıyasla daha modern ve biraz daha resmi bir görünüm verir. 

Sehpa Modelleri ve Şekilleri
Sehpalar genellikle odanın merkez objesidir. Ancak, aynı terimin genellikle bir kanepe, halı veya başka bir mobilya parçası için de kullanıldığını fark edebilirsiniz. Sehpanızın odak noktası olmasına karar verdiyseniz, stil, boyut, malzeme, yüzey ve renk özelliklerinden iki veya daha fazlasını birleştirerek, sehpanın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Sehpalar birçok farklı şekilde mevcuttur. Örneğin, dikdörtgen veya oval bir sehpa, küçük odalar için en iyi seçimdir. Kare veya yuvarlak sehpa modelleri büyük bölümler veya büyük oturma alanları için idealdir. Dikdörtgen çok amaçlı sehpa geleneksel olarak en popüler olanıdır, ancak tek seçenek değildir. Sehpalar yuvarlak, oval, kare hatta altıgen bile olabilir. Alanınız için doğru şekil, odanızın büyüklüğü, mobilyalarınızın tasarımı ve yaşam tarzınız gibi birçok faktöre bağlı olacaktır. Örneğin, küçük çocuklarınız varsa, keskin köşeleri sahip, alçak bir sehpadan kaçınmak isteyebilirsiniz. Şekli düşünürken, odadaki diğer objeleri de dikkate almak ‌isteyebilirsiniz. Geometrik açıdan çeşitlilik yaratarak, şık ve çarpıcı bir kontrast oluşturabilirsiniz. Çiçeklik sehpa modelleri ile odanızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Tekli sehpa şekline karar verirken, odanızın şeklini göz önüne bulundurmalısınız.
Yuvarlak sehpa modellerinin etrafında gezinmek kolaydır. Özellikle L şekilli koltuklar ve kanepelerle güzel uyum sağlar. Herkesin etrafında toplanmasına ve oturma alanında rahatça dolaşmaya izin verir. Alan darsa, keskin kenarlar olmadan rahat bir şekilde hareket edebilmek için yuvarlak bir C sehpa seçmek daha iyi bir seçim olabilir.. Dikdörtgen sehpa modelleri büyük odalar için en iyi seçimdir. Akıllı  sehpa, geniş ve büyük alanlar için uygundur. Aynı zamanda yemek masası olarakta kullanılabilir. Yiyecek ve içecekler için sağladığı geniş yüzey alanı ile alanınız evinizin merkezi toplanma noktası olabilir. Kare sehpalar, çok aralıklı görünebilen farklı oturma alanlarını birleştirmek için idealdir.. Tekerlekli sehpa modelleri, hareket kabiliyeti nedeniyle kullanımı oldukça kolaylaştırabilir.Zigon tarzı sehpalar, her evde bulunan ve vazgeçilemeyen mobilyalar arasında yer alır. Hem dekoratif hem de kullanışlı olmaları ile öne çıkan bu sehpalar, her evde kendilerine bir yer edinir. Mobilya zevkiniz, renk tercihleriniz veya alanınızın genişliği farketmeksizin sizin de evinize uyum sağlayacak bir zigon sehpa modeli mutlaka bulunur. Kalabalık ve bol misafirli evlerin vazgeçilmezi olan bu sehpalar, artık sadece misafirler için değil aynı zamanda ev dekorasyonunun da önemli bir parçası haline gelmiştir. Doğru bir şekilde dekore edildiğinde zigon sehpa modelleri tüm odanın havasını değiştiren bir  mobilyaya dönüşür. Farklı model ve tasarımlar arasından isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun bu tarz sehpaları, Panello Mobilya'da kolayca bulabilirsiniz. Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz bu sehpalar, yaratıcı ve ilgi çekici detaylarla dekorasyonunuza yeni bir hava katar. Bu tarz sehpa takımlarını sadece oturma odasında değil, yatak odası veya banyo gibi alanlarda da dekorasyon detayı olarak kullanabilirsiniz. Yatak odasında 3’lü zigon sehpa takımlarını başucu masası olarak kullanabilir, kitaplarınızı, saatiniz ve diğer başucu gereksinimleriniz için kullanabilirsiniz.  Eğer dekorasyonunuzda farklı materyaller ve renkler kullandıysanız, uygun bir sehpa bu farklı renkleri ve detayları birleştirmenize yardım eder. 
Yükleniyor...