x
TÜM ÜRÜNLERDE EN İYi FİYAT GARANTİSİ !
TÜM ÜRÜNLERDE EN İYi FİYAT GARANTİSİ !
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Antre /Hol

Yükleniyor...

Antre/Hol Dekorasyonu ile Evinize Renk Katın

Son zamanlarda yaşadığımız alanların önemi artmakta. Özellikle de evlerde geçirilen vakitler artmakta, insanlar daha çok dinlenme alanı olarak bu mekânlara yönelmektedir. Eğer ki günün yorgunluğu atmak ve de iş stresinden, özel hayatın stresinden kurtulmak istiyorsanız rahat bir sandalyeye yerleşip ayakkabılarınızı çıkartıp, paltonuzu asıp salonunuza veya mutfağınıza doğru ilerlerken, holünüzün size pozitif bir enerji vermesini istemez misiniz? Evin giriş kısmını temsil eden bu odalar kimi zaman koridora yerleşmiş bir halde de olabilir. Yoğun ve yorgun bir iş gününün ardından gözlerinizin ilk gördüğü şey de antrelerdir. İlk izlenimin ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Ev, kafe, restoran, işyeri gibi yerlerin girişi geri kalan dekorasyon hakkında ipuçları taşır. Nasıl ve ne tarzda bir yaşam alanına sahip olduğunuz gösterir. Biraz sizi ve kişiliğiniz yansıtan bu oda şeklindeki geçiş mekânı; diğer odalardan izler taşır. Tüm evinizin bir bütün oluşturması adına da antre/hol dekorasyonu evinizle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle de uyumlu öğeleri bir araya getirip dekorasyon yapabilirsiniz. Antrenizde yer alması için halılar, küçük dekoratif biblolar, aydınlatmalar, puflar, bençler aynalar ve tablolardan faydalanabilirsiniz. Hol ve antre aslında sadece evlerin girişi için kullanılan kavramlar değildir. Aynı zamanda işyerlerinin, kafe ve restoranların da giriş kısmı için kullanılan kavramlara denk gelir. Evlere, ofislere, restoranlara ve daha sayamayacağımız birçok yaşam alanında katmış olduğunuz büyük ve küçük dokunuşlar sayesinde farklılık ve renk katarsınız. Böylelikle de evlerin girişinde sizi daha hoş bir atmosfer karşılar. Bu sayede de diğer odalar ile bütünleşen tasarımlar yaratmanız mümkün. Tasarımın size ait bir ipucu taşımasını istiyorsanız, size ait alanları daha da pozitif hale getirmek istiyorsanız, antrelerinizden işe başlayabilirsiniz. Bugünlerde  hemen hemen tüm kurumlar, evler ve iş yerleri birlikte çalıştıkları insanlara ve ailesine ve gelen misafirlerine iyi bir imaj vermek ve bu imajı iz olarak bırakmak için müşterilerine, misafirlerine ve ailesine daha estetik ve dinlendirici mekânlar sunar. Mekânlarınıza farklı tarzda, hem şık hem de sade bir o kadar da estetik ve kullanışlı bir farklılık kazandırabilirsiniz. Bunu da iç mekânlarınızı dekore ederek, tasarımlarınıza farklılık katarak antre/hol tasarım fikirlerinizi uygulayabilirsiniz. Bizler için önemi büyük yer kaplayan iç mekân öğesi antrelerde/hollerde aslında zannedilenin tersine önemli detayları vardır. İstediğiniz gibi yaşam alanlarınızın antre ve holünü şekillendirebilir, şık ve zarif bir görünüm kazandırabilirsiniz.
Dar ve Işık Almayan Antreleri/Holleri Daha Ferah ve Aydınlık Hale Getirin
Antrelerde/Hollerde dekorasyon ürünleri ile yapacağınız ufak dokunşlarla iç mekânların şıklık kazanmasına yardımcı olursunuz. Bu sayede  daha farklı bir atmosfer yaratabilir ve kullanışlı iç mekânlar elde edersiniz. Öncelikle antre/hol dekorasyonu ile ilgili bir seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgilendirmekte fayda var. Eğer eviniz veya işyeriniz gibi küçük, iç hacmi daha dar ve aydınlatmaya ihtiyacı olan bir antreniz varsa bu alanlarda ayna kullanmanız mekanı daha ferah ve geniş göstermeye yardımcı olacaktır. Antre aynası seçerken de boy aynalarının illüzyonundan faydalanabilirsiniz; bu sayede antrenin daha geniş ve kullanışlı hale geldiğini görebilirsiniz. Büyük bir antre/hole sahipseniz, girişte portmanto veya dresuar kullanarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sayede hem antrenize hoş bir görünüm kazandırır hemde daha kullanışlı bir hale getirirsiniz. İster geniş ister dar olsun muhakkak dekorasyonunuzun tamamlayıcısı aynalar olmazsa olmazımızdır. Aynalarda aynı aydınlatma gibi iç mekânlara ferah ve aydınlık bir görüntü verir.  Sadece bu amaç için değil antrede/holde kullanacağınız boy aynası ile evden çıkarken kendinize son dokunuşları yapıp, kendinizi son bir kez kontrol edebilirsiniz. Giydiğiniz elbiseyi, elbisenin altına seçtiğiniz ayakkabıyı, saçınızı ve makyajınızı kontrol edebilirsiniz. Dışarı çıkarken nasıl görünüyorum diye içinizden geçiriyorsunuzdur. Aynaların antrede/holde yer alması gerekir ki bu düşüncelerle zaman kaybetmeyinve daha kullanışlı bir antreye sahip olun. Antre/holde kullanacağınız ürünler sayesinde evlerin giriş bölümü boş görüntüden kurtulup, daha kullanışlı ve daha dingin bir hal alır. 
Antre/Hol Dekorasyonunda Mobilyanın Önemi
Antrelerde/Hollerde yer alması gereken bir diğer dekorasyon öğeside mobilyalardır. Antre/Hol mobilyası seçerken özellikle istediğiniz tarzda mobilya parçalarını birkaç küçük aksesuar yardımıyla kombinleyip, daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Antre/Hol dekorasyonu için, alanın büyüklüğü, mobilyalarınızın boyutu ve tasırımı önemli etkendir. Evinizin antresiyle bir kafe veya işyerinin antresi aynı ebatlarda olmayabilir. Öncelikle en önemli nokta uyumu yakalamak ve tarzınızı oluşturmak. Hem zarafet yaratmak hem de antrelerin/hollerin kullanım amacına yönelik mobilyalar seçmek önemlidir. Bu konuda özen göstermeli ve nasıl bir antreye/hole sahipseniz bu alanlara yönelik tüm detayları göz önünde bulundurmalısınız. Küçük antrelerde koltuk yerine puf veya bench kullanabilirsiniz. Antre pufları ve benchleri hem bir dekorasyon öğesi hem de birer rahatlama aracı olarak kullanılabilir.  Puflar ve benchler çoğu zaman ayakkabı giyerken ve çıkarırken oldukça kullanışlıdır. Dışarıdan eve geldiğinizde puflar ve benchler sayesinde antrenizde soluklanabilirsiniz. Ayakkabı giyip çıkarırken ayakta durmak yerine oturarak yapmak daha mantıklıdır. Bu gibi kullanım amaçları olduğundan aynı zamanda da oldukça dekoratif modelleri bulunduğundan puflar antreler de yer almalıdır. Oldukça küçük ve portatif olmalarından dolayı da tercih edilir çünkü dekorasyonun bir parçası olma hususunda çok alan kaplamaz, uyum sağlar. Eğer holünüz daha genişçe bir alana sahipse bu durumda özellikle bir dresuar edinebilirsiniz. Bu sayede dekorasyonunuza sıcak bir hava katmış olursunuz . Aynı zamanda anahtarlarınızı muhafaza eder ve kaybolması derdine son verebilirsiniz. Antre/Hol mobilyalarınız rahat ve kullanışlı olmalı. Evinizde dekorasyona antrelerden başlamaya ne dersiniz? Panello Mobilya  ile tarzınızı yansıtın.
Yükleniyor...