x
TÜM ÜRÜNLERDE EN İYi FİYAT GARANTİSİ !
TÜM ÜRÜNLERDE EN İYi FİYAT GARANTİSİ !
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Koltuk Takımı

Evlerinizde Konfor ve Zarifliği Bir Araya Getiren Koltuk Takımları 

En önemli mobilya grupları arasında bulunan koltuk ve kanepeler, koltuk takımı satın almak isteyenlerin beğenisine göre çok farklı ürün grupları altında şekilleniyor. Panello Mobilya, mobilya konusunda size modern seçenekler sunarken bütçeniz için en uygun koltuk takımları ve alternatiflerini ayağınıza seriyor. Evinizin dekorasyonuna uygun modern, klasik ya da Country, Avangart, Retro tarzlara uygun tüm mobilyaları Panello Mobilya bulabilir; farklı tasarımlara sahip olan salon takımı, oturma odası takımı ve çekyat modellerini avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Koltuk takımı tarzı satın alma kararını etkileyen en önemli değişken olurken, koltuk modelleri, iç mekânın özelliğine göre tercih ediliyor. Metrekaresi küçük olan evlerde koltuk takımlarını kullanmak zor olsa da, köşe koltuklar alanı genişletmek adına iyi bir alternatif olabiliyor. Çekyat ferforje yerine L koltuk modelleri doğrultusunda karar vermeniz, size özellikle alan açısından avantaj sağlayacaktır. Köşe koltuklar, sandıklı ve yataklı özellikleriyle işlevsel bir mobilya olarak tercih edilebilir. Büyük ya da küçük köşe koltuk ve duvar monte edilen bir TV ünitesi ile oturma odanızı tamamlayabilirsiniz. Kullanışlı ve estetik bir oturma odasına sahip olmak istiyorsanız, mekân içinde kullanacağınız objeleri tek tek gözden geçirmelisiniz. Piyasada satın alabileceğiniz farklı tarzda birçok oturma odası takımı mevcut. Oturma odası modelleri arasında seçim yaparken bu ürünleri hangi avize, halı, perde gibi tamamlayıcı unsurlarla birlikte kullanacağınıza dair zihninizde taslak bir tasarım oluşturmanızda fayda var. Hatta bu mekânda kullanmayı düşündüğünüz tablo, duvar saati, mum, kırlent vb. dekoratif objeler bile mobilya seçimi ile birlikte düşünülmesi gereken detaylar arasında! Evinizde hayalini kurduğunu atmosferi yaratmayı mümkün kılacak koltuk takımları için tarz ve uyumu Panello Mobilya ile yakalayın. Özgür, klasik, minimal, gelenekçi, modern, sıra dışı ve daha pek çok değişik stil seçeneği ile beğeninize sunulan  koltuk takımları, evinize tarzınızı, kişiliğinizi ve ruhunuzu yansıtacak!
 Buna ek olarak, dayanıklılığı ve şıklığı konfor ile buluşturan ve ilgi çekici tasarım çizgisiyle dikkatleri üzerine çeken koltuk takımları, salonunuza ve oturma odanıza renk katacak! İster sade ve doğal, ister gösterişli ve frapan çizgilerden hoşlanıyor olun, evinizin vitrini olarak niteleyebileceğimiz oturma alanı için en uygun koltuk modelleri için Panello Mobilya’nın koltuk takımlarını incelemeden karar vermeyin!
 Koltuk takımı, evlerimizin bel kemiğini oluşturuyor dersek, çok da abartmış olmayız. Çünkü yıllar boyu kullanacağınız, en güzel anlarınıza şahitlik edecek, günün yorgunluğunu üzerinizden atmanıza fırsat tanıyacak, ailenizle keyifli anlar yaşamanıza önayak olacak koltuk takımları, evinizi kişiselleştirerek tarzınızla imza atmanızı sağlıyor.
 Bu nedenle koltuk takımı seçimine büyük bir önem vermeniz ve tam da beklentilerinize uyacak türde koltuk modelleri tercih etmeniz gerekiyor. Sizin için en ideal koltuk takımlarının öncelikle odanın metrekaresine uygun ebatlarda ve evin genel teması ile uyumlu olmasında yarar olduğunu en başta mutlaka belirtmekte fayda var.
 Buna göre, salonunuz küçükse minimal ölçülerde ve küçük ebatlı bir koltuk takımı ya da köşe koltuk tercih etmeniz en mantıklı adım olacaktır. Ayrıca koltuk takımı rengi de odanın olduğundan daha ferah ve büyük görünmesi gibi bir illüzyon yaratmanıza yardımcı olabilir.
Panello Mobilya olarak biz, yüzlerce farklı üründe tüm tarzlara hitap eden farklı tasarımları sizlere sunarak sizi işin eğlenceli ve yaratıcı fikirlerle dolu tarafına davet ediyoruz. Sizin tarzınız ne? Ev dekorasyonu yolculuğunun başlangıcı bu soru ile sizlere Modern, Avangard, Country, Retro veya Klasik tarza sahip yüzlerce koltuk tasarımı arasında size (tarzınıza) ve evinize en uygun ürünleri birlikte belirliyoruz. Ayrıca eskimeyen tarzıyla şık ve kullanışlı Chester koltuk takımı modellerini de tercih edebilirsiniz.
Koltuk Takımı seçiminde öncelik ölçü ve yerleşim planı üzerine olmalıdır. Yeni yaşam alanlarında küçülen odalar bu konuya öncelik kazandırmaktadır. Koltuk modelinizi seçerken bir önemli dikkat noktası renk seçimidir, koltuğun döşeme rengini perde, sandalye döşemesi, halı ve duvar boyanızın renkleri ile birlikte uyum içinde ve tamamlayıcı olması salonunuz dekorasyonunda belirleyici olmalıdır.
Yaşam alanlarımızın olmazsa olmazı Koltuk takımı modelleri yenilikçi tasarım ve konforu ile artık bir koltuktan daha fazlası. Panello Mobilya üçlü koltuk, ikili koltuk, tekli koltuk ve berjer ile bu modüllerden koltuk takımında oluşan tasarımlarımız ile her bütçeye uygun fiyatlı koltukları sizlere sunuyoruz. Evinizin dekorasyonunda koltuk, koltuğun modeli, rengi ve kumaş uyumu ile birçok tarza ve zevke hitap eden modelleri ile sizleri özel bir deneyime çağırıyor.
Evin tüm üyelerinin bir araya geldiği, konukların ağırlandığı oturma odası ve misafir odası koltuk takımları, ev dekorasyonunun en önemli unsurlarından biridir. Modeli, rengi ve materyali, mekânın genel iç dekorasyonunun nasıl olacağını da belirler. Sizin tarzınızı yansıtır, yaşamınızı nasıl geçirdiğiniz konusunda da çeşitli ipuçları verir. Oturma grubu seçimlerinde, dekorasyon, fonksiyonellik ve kullanışlı oluşunun yanı sıra koltuk takımı kampanya ve ödeme avantajlarının da etkisi bulunur. 
Uygun seçim için öncelikle evinizin kullanılabilir alanının ne kadar olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bu noktada koltuk takımı ölçüleri de önem kazanır. Dekore edeceğiniz alan geniş ve büyükse chester koltuk takımı gibi geniş modellerden de seçim yapabilirsiniz. Ancak küçük bir alan için uygun takım alacaksanız küçük odalar için fiyatlar ve modelleri üzerinden bir araştırma yapmanız daha faydalı olacaktır. Küçük odalar için mini ya da midi koltuk takımı modelleri arasından seçim yaparak, kullanım alanını genişletebilirsiniz. Bunun yanı sıra minimal koltuk takımları ile daha az parçalı ve daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Geniş odalarda ve salonlarda kullanılan takımlar genellikle fazla parça içerir. Büyük salonlarda 3+2+1, 2’li ve 3'lü ve tekli veya jozefin gibi koltuk takımı kullanılabilir. Salon haricindeki yaşam alanlarında, yine odaların boyutlarına göre karar verilebilir. 
Kolltuk Takımı Tercihiniz İçin İpuçları
Evinizin dekorasyonuna uygun takımı seçerken, evdeki eşyalarınızın renkleri ve yapıldığı materyaller önem kazanır. Koltuklar; ayakları, kumaşları ve diğer aksesuarları ile evin dekoratif uyumuna katılmalıdır. Evinizin iç dekorasyonunda kullandığınız ana öğelere göre model seçmeniz mümkündür, iç dekorasyonunuzda yeşil renk ağırlıklı ve daha doğal bir tarz belirlediyseniz, oturma grubunuz da buna uygun, modern tasarım ya da klasik tasarım koltuk takımı modellerinden olabilir. Daha gösterişli bir salonunuz varsa, country, belki de retro koltuk takımı modelleri size göre olacaktır. Evinizin genel renk uyumu içinde düz renkler varsa, birbirine kontrast renk ve desenlerde seçeceğiniz chester koltuk takımı ile rengarenk ve neşeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Minimalist tarzda dekore edilmiş bir evde, genellikle pudra pembe, açık mavi ve krem rengi, bej ya da beyaz koltuklar tercih edilebilir. Bu renkler, evin genel iç huzurunu sürdürecek, düz ve sade renkleridir. Salonda açık renkler hâkimken, açık renk bir takım yerleştirmek kimi zaman salondaki renk uyumunu netleştirir. Renkli aksesuarlar ya da minderler ile de mekâna canlılık katabilirsiniz. Renklerin tonları da dekorasyona katacağı imaj açısından önemlidir. Her ne kadar soğuk bir renk gibi düşünülse de mavi ya da lacivert koltuk takımı huzurlu bir hava verecek, daha ciddi bir duruş sergileyecektir.
Evinizin iç tasarımına göre belirleyeceğiniz oturma grupları, dekorasyonu oluşturan diğer unsurlar ile bir akış halinde olmalıdır. Kimi zaman tezat renkler ve materyaller de bu akışa katkı sağlar. Tek düze görünüm yerine canlı ve neşeli dokunuşlar, evinizin havasını da değiştirir. Gün içinde oturduğunuz ve konuklarınızı da ağırladığınız çay seti ya da pofuduk minderli koltuk takımı, güzel sohbetlerin mekânı olarak akıllarda kalır. Bu tarz takımların, rahat  olması önemlidir. Trend dekorasyon tarzı benimseyen evlerde renk ve kombinlerin çok uyumlu olmaması da göze çarpar. Bu tarz iç dekorasyonlarda, renkler koltuğun kumaşı ve materyali ile uyum taşır. Trend dekorasyona kontrast oluşturan berjerli modelleri de içine alan modeller ile yeni nesil kafe – sahne türü mekânlarda sıkça rastlamanız mümkündür. Evinizde de böyle bir tarz olsun isterseniz duvarlarda koyu renk kullanabilir ve retro koltuk takımı modellerinden seçebilirsiniz. Mekân dekorasyonuna uygun oturma ürünleri alırken, ahşap ve kahverengi ağırlıklı tasarımlarda metal ayaklı yerine ahşap koltuk takımı daha uyumlu olacaktır. Ahşap ağırlıklı dekorasyonlarda en çok tercih edilen genellikle içinde yeşil renk tonlarının yer aldığı koltuk takımı modelleri, mekânı rahatlatan kaçışlardandır. Country tarzı bir iç dekorasyonunuz varsa, rahatlık ön planda olacağından, rahat  ve konforlu koltuk modelleri tam size göre olacaktır.
Modern Dekorasyon ve Oturma Grupları
Modern dekorasyon, her zaman antrasit, lacivert, koyu gri koltuk takımı kullanılması anlamına gelmez. Modern tarzda dekore edilmiş mekânlar, genellikle tekli yaşamı çağrıştıran stüdyo tipi daireleri çağrıştırıyor olsa da tüm ailenin yaşadığı, kalabalık evlerde de oldukça tercih edilen bir dekorasyon türüdür. Aile üyelerinin bir arada yaşadığı evlerin dekorasyonu geleneksel ağırlıklı olabilirken, genç ailelerde dekorasyonun daha minimalist eğilimli olması dikkat çeker.
Koltuk takımı renkli ve desenli çeşitleri arasından tercih edeceğiniz modellerde, özellikle farklı renklerin birbiriyle uyumu, rahat dekorasyonlarda göze çarpan detaylardan birisidir. Sarı ağırlıklı bir mekânda genellikle keten ve kapitone koltuk takımlarından tercihler yapılır. Daha ciddi ve zengin görünüşlü oturma gruplarını tercih ediyorsanız, luxury koltuk takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Koltuk modelleri, rahat tarzda dekore edilmiş iş yerleri için ise sıcak bir görsellik sağlaması açısından da önemlidir. Koltuk takımı modellerinde tay tüyü koltuk kumaşı da kullanılır. Modern dekorasyonlarda koltuk takımı seçiminde Panello Mobilya ile rahat bir tarz tercih edilerek aile mekânı, huzurlu bir hale getirilir.
 
Yükleniyor...